LeenLife E najlepszym źródłem kwasów omega 3

infolinia: +48 501 220 132

Bezpieczeństwo produktu LeenLife E

badaniaPotwierdzone w Zakładzie Badań Toksykologicznych Instytutu Przemysłu Organicznego w Pszczynie posiadającego certyfikaty DPL: Statement of GLP Compliance No. G 024 i Statement of GLP Compliance No 4/2006/DPL.

Zostały przeprowadzone dwa badania:

Badanie toksyczności przy powtarzanym 28-dniowym podawaniu doustnym, kod badania: PDO-24/06 wg. wytycznej OECD nr 407
Badanie toksyczności ostrej doustnej, kod badania: OS-32/06 wg. wytycznej OECD nr 420.

Wyniki badań

Na podstawie przeprowadzonych badań można stwierdzić, że:

Produkt LeenLife E nie zawiera glikozydów cyjanogennych odpowiedzialnych za toksyczność oleju lnianego
Forma chemiczna WNKT zawartych w preparacie w postaci estrów etylowych tych kwasów, zabezpiecza je przed niekorzystnymi zmianami właściwości biologicznych spowodowanymi procesami oksydacji, autooksydacji oraz izomeryzacji.
Preparat może być przeznaczony do stosowania jako dodatek żywieniowy dla ludzi i zwierząt hodowlanych, gdyż nie wywiera na nie szkodliwego działania

  1. Glikozydy cyjanogenne są to związki antyżywieniowe (linamaryna, linustatyna, lotaustralina i neolinustatyna), które uwalniają w przewodzie pokarmowym cyjanowodór (kwas pruski). Ogranicza to zastosowanie lnu jako pożywienia w pełni bezpiecznego, a jak wiadomo len jest produktem o dużej zawartości niezbędnego dla organizmu ludzkiego nienasyconego kwasu tłuszczowego omega 3

Bezpieczeństwo LeenLife E

Dzięki opatentowanej technologii produkcji koncentratu LeenLife E, produkt ten jest wolny od wszelkich zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami i degradacją nieoczyszczonego oleju lnianego. Dzięki innowacyjności produkcji otrzymuje się wolne od zanieczyszczeń, odporniejsze na utlenianie oraz lepiej przyswajalne kwasy tłuszczowe w formie estrów etylowych. W procesie produkcji usuwany jest obciążający wątrobę glicerol oraz związki antyżywieniowe.

Koncentrat LeenLife E posiada świadectwo badań z Collegium Medicum w Krakowie potwierdzające, że nie wykryto w nim glikozydów cyjanogennych. Jest to więc produkt najwyższej jakości, w 100% bezpieczny w stosowaniu. 

LeenLife