Omegaregen najlepszym źródłem kwasów omega 3

infolinia: +48 501 220 132

Omegaregen dla kobiet

Uroda

Kwasy omega 3 wspomagają zdrowy proces odchudzania.
Mają dobry wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Spożywanie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 poprawia ogólny stan skóry, zapobiega jej wysuszaniu i powstawaniu stanów zapalnych. Zapobiega rumieniowi, uczuciu swędzenia, przyspiesza gojenie się ran.

Samopoczucie 

Kwasy omega 3 mają znaczący wpływ na zmniejszenie napięcia, uczucia zmęczenia, gniewu i dezorientacji. Poprawiaja koncentracje i zapamiętywanie

Ciąża i karmienie persią

Stosowanie kwasów omega 3 jest szczególnie polecane w okresie ciąży i karmienia piersią. Odpowiedni poziom Omega 3 jest ważny dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego i budowy siatkówki oka dziecka i to już od początku życia płodowego.

Kwasy omega-3 są składnikiem siatkówki oka. Ich niedobór w diecie matki grozi retinopatią wcześniaków (schorzenie to może nawet prowadzić do całkowitej utraty wzroku).

Depresja poporodowa

Z kwasów Omega 3 produkowane są hormony szczęścia - serotonina i dopamina.
Przypuszcza się, że jedną z przyczyn depresji poporodowej jest drastyczny spadek poziomu kwasów Omega 3 w organiźmie, w związku z przekazywaniem ich do płodu, dlatego podawanie kwasów omega 3 kobietom w okresie poporodowym może zapobiec depresji poporodowej.

Dolegliwości menstruacyjne

Bóle menstruacyjne to skomplikowane zagadnienie. Kobietom najbardziej dokucza ból, uczucie napięcia, zmiana nastrojów, zaparcia i wzdęcia. Uważa się, że podawanie Kwasów omega 3 może pomóc w zwalczaniu tych dolegliwości.

Profilaktyka nowotorowa 

Naukowcy zaobserwowali związek pomiędzy wzrostem konsumpcji kwasów tłuszczowych, a ryzykiem zachorowania na niektóre nowotwory. Kobiety, których dieta bogata jest w Omega 3 rzadziej chorują na nowotwory układu pokarmowego, nowotwory piersi i macicy.