Omegaregen najlepszym źródłem kwasów omega 3

infolinia: +48 501 220 132

Jaki jest naturalny sposób odżywiania się człowieka?

historiaAby odpowiedzieć na to pytanie musimy cofnąć się do zamierzchłej historii. Jak odżywiał się człowiek pierwotny? Otóż jego pokarm stanowiło głównie: mięso dzikich zwierząt, ryby, owoce, warzywa, orzechy i miód. Taka dieta obfitowała w kwasy tłuszczowe omega 3. Ich ilość była zbliżona do kwasów tłuszczowych omega 6. Był to sposób odżywiania zgodny z uwarunkowaniami genetycznymi człowieka.

Nagła zmiana diety i jej konsekwencje

Człowiek z czasem porzucił sposób odżywiania do jakiego dostosowane były jego geny. Było to efekt tzw. rewolucji neolitycznej – przejścia ze sposobu zdobywania pożywienia zbieractwa do uprawy.

Ostatnie 150 lat to już gwałtowna zmiana diety. Głównie z powodu rozwoju przemysłu związanego z tłuszczami roślinnymi. Dzisiaj w naszym pożywieniu w dużej ilości występują zboża. Żywimy się głównie zwierzętami hodowlanymi i roślinami uprawnymi. Te mają aż 8 razy mniej kwasów omega 3 niż ich dzikie odpowiedniki. Nawet ryby hodowlane mają 3 razy mniej kwasów tłuszczowych niż ryby żyjące swobodnie.

W skutek tego w naszym organizmie dominują kwasy omega 6. Jest to przyczyną drastycznego wzrostu chorób cywilizacyjnych. Po prostu nasze geny nie dostosowały się do gwałtownych zmian w sposobie żywienia. Nasza dieta nie jest naturalna dla zakodowanych w nasze organizmy tysiące lat temu potrzeb.

Niezwykłe odkrycie

Na przełomie lat 20 – tych i 30 – tych XX wieku odkryto dwa nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas linolowy i α – linolenowy. Nazwano je witaminą F. Nazwa ta wynika z faktu, że tak jak nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć witamin, tak nie jest w stanie syntezować tych dwóch kwasów. Musi dostać je w pożywieniu. Podobnie jak witaminy, kwas linolowy i α – linolenowy są niezbędne dla zdrowia. Ich funkcji fizjologicznych nie spełniają żadne inne związki.

Dieta dr Budwig

Dr Budwig, niemiecki biochemik, wielokrotnie była nominowana za swoje osiągnięcia do nagrody Nobla. Znana była jako ekspert od leczenia chorób cywilizacyjnych. W 1951 roku opracowała specjalną dietę, zwaną dietą dr Budwig. Stała się ona znana na całym świecie.

Jej dokonania w dziedzinie leczenia chorych budziły niedowierzanie i podziw (była znana z wyleczenia wielu ciężkich przypadków uznawanych za nieuleczalne). Jej kuracja oparta na Niezbędnych Nienasyconych Kwasach Tłuszczowych (NNKT) omega 3 z oleju lnianego była uznawana za jedną z najbardziej skutecznych naturalnych terapii przeciwnowotworowych . Metoda ta uznawana jest za całkowicie bezpieczną.

Omegaregen – omega 3 w XXI wieku

Nutraceutyk Omegaregen w postaci estrów etylowych został wynaleziony przez polskich naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest pierwszym takim preparatem na świecie. Opatentowana technologia produkcji oraz skład koncentratu jest innowacją na skalę światową.

Omegaregen jest wyprodukowany z naturalnego oleju lnianego o wysokiej zawartości Omega 3 – nazywanego olejem budwigowym. Jego produkcja to skomplikowany proces. Używa się tu, naturalnego pochodzenia alkoholu etylowego, z najlepszego zboża. Omegaregen zawiera estry etylowe niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.